Kolejna ważna inwestycja w historii miasta

Płońsk stawia na inwestycje i widać to coraz wyraźniej. Wcześniejsze plany i strategie stają się realne,  i zgodnie z zamierzeniami inicjatorów służą rozwojowi miasta. Taką inwestycją jest zachodnia obwodnica Płońska, która właśnie została ukończona.

Z tej okazji odbył się uroczysty koncert – tuż przed otwarciem tego nowego, szczególnego dla miasta, odcinka drogi, który już służy mieszkańcom i innym kierowcom.

Otwarcie obwodnicy odbyło się w poniedziałek, 4 października 2021 r. Wcześniej płońszczanie mogli się bawić na koncercie, który był jednym z większych wydarzeń rozrywkowych w ostatnim czasie – trudno się zatem dziwić dużej frekwencji.

Zabawa była doskonała i stanowiła świetny „wstęp” do otwarcia najważniejszej miejskiej inwestycji w ostatnich latach, a jak twierdzi wielu mieszkańców miasta – nawet w całej jego historii.

W niedzielę poprzedzającą otwarcie obwodnicy zachodniej Płońska na scenie stadionu Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji wystąpili: boysband „Felivers” i „Sławomir” z zespołem.

Dawka pozytywnej energii

Na scenie MCSiR w Płońsku było bardzo energetycznie, podobnie pod sceną i w jej okolicach. Sprzyjająca aura pozwoliła dodatkowo na dobrą zabawę. Na scenie zaprezentowali się nie tylko znani i lubiani, ale również zespoły dopiero zdobywające sobie wiernych fanów.

Koncert uświetnił oddanie do użytku ważnej dla Płońska inwestycji drogowej, ale warto również wspomnieć o tym, że nowa obwodnica jest swego rodzaju zwieńczeniem wielu projektów infrastrukturalnych, które udało się z powodzeniem przeprowadzić w ostatnim czasie.

W roku 2021 Płońsk zyskał nie tylko nowoczesną obwodnicę zachodnią, ale również zupełnie nową jakość komunikacji. Od początku września mieszkańcy Płońska i goście mogą korzystać z bardzo istotnego udogodnienia, jakim jest komunikacja miejska.

To również nie wszystko – władze miasta nie zapomniały też o zielonym transporcie, a właściwie – o promowaniu go w najefektywniejszy z możliwych sposobów – dzięki odpowiedniej infrastrukturze. Mowa o dziesięciu kilometrach ścieżek rowerowych, z których mogą korzystać płońscy rowerzyści.