„Wzorowa Firma” w Płońsku

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Płońsku otrzymało tytuł „Wzorowa Firma”. Certyfikat został odebrany pod koniec grudnia 2021 r.

W ubiegłorocznej edycji nagrody wyróżniono szesnaście podmiotów, które okazały się najlepsze w swoich kategoriach.

Województwo mazowieckie reprezentowało sześć firm, pośród nich była spółka miejska PGK z Płońska i to ona właśnie zyskała największe uznanie w swojej kategorii – firm komunalnych.

Certyfikaty są przyznawane nie na podstawie deklaracji, czy dokumentacji. Członkowie kapituły osobiście sprawdzają jak realnie wygląda funkcjonowanie podmiotu biorącego udział w konkursie.

Nie inaczej było również w przypadku Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Płońsku, którego siedziba została odwiedzona przez osoby związane z organizatorem konkursu.

Członkowie kapituły na miejscu ocenili obiekty należące do spółki i zapoznali się z danymi, które znalazły się w obszarze ich zainteresowania ze względu na formułę konkursu.

Otrzymanie certyfikatu w prestiżowym konkursie „Wzorowa Firma” to duży sukces płońskiego przedsiębiorstwa. Tytułem tym PGK będzie się mogło posługiwać do końca przyszłego roku.

Konkurs „Wzorowa Firma”

„Wzorowa Firma” to uznany tytuł, który jest zaliczany do jednych z najbardziej prestiżowych w Polsce. Celem konkursu jest promowanie podmiotów, które wyróżniają się najwyższym poziomem świadczonych usług na tle średniej dla danej branży.

Ocena każdego kandydata do tytułu „Wzorowej Firmy” prowadzona jest w oparciu o materiały opracowane przez organizatora konkursu, czyli czasopismo skierowane do przedstawicieli samorządu i biznesu – „Życie Regionów”.

Zwycięzca wyłaniany jest zgodnie z „podziałem” na województwa. W danej kategorii i województwie certyfikat może uzyskać tylko jeden podmiot.

Pierwszą edycję konkursu zorganizowano w 2015 roku. Wystarczyło kilka lat, żeby logo kojarzone z konkursem stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce.