Boisko będzie nowocześniejsze

Dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców Płońska, którzy stawiają na aktywność fizyczną i interesują się możliwościami, jakie w tym zakresie zapewnia im miasto. Już niedługo ruszy modernizacja popularnego boiska znajdującego się przy Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji.

Obiekt jest wielofunkcyjny, dlatego korzystają z niego entuzjaści różnych dyscyplin. Podjęto decyzję o modernizacji boiska, w związku z tym korzystanie z niego będzie jeszcze bardziej komfortowe.

Prace, jakie zostaną podjęte są kompleksowe i mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa i wygody dla wszystkich korzystających. W szczególny sposób potraktowana zostanie nawierzchnia, która będzie o wiele lepsza niż obecnie i przyczyni się do tego, że jeszcze więcej osób niż do tej pory będzie chciało korzystać z tego obiektu – nie tylko młodzież szkolna z pobliskiej placówki.

Środki na modernizację uzyskano z programu „Mazowsze dla sportu 2022”. Dofinansowanie wyniosło trzysta tysięcy złotych.

Jakie prace zostaną wykonane?

W ramach projektu wykonanych zostanie wiele prac – począwszy od przygotowawczych do typowo wykończeniowych. Konieczne będzie m.in. zdemontowanie pewnych elementów boiska i następnie ponowne ich zamontowanie (m.in. ławki). Siedziska będą nowe – bardziej odporne na zmienne warunki atmosferyczne i tym samym estetyczne.

Najważniejsze prace dotyczyć będą nawierzchni, która po pierwsze – zostanie solidnie oczyszczona, również mechanicznie, następnie uzupełnione zostaną mniejsze i większe ubytki, wykonana zostanie także nowa warstwa. Będzie ona wielopłaszczyznowa – tym samym bezpieczniejsza i bardziej przyjazna dla użytkowników, niezależnie od tego, jaką dyscypliną uprawiają.

Naniesione zostaną też charakterystyczne dla różnych dyscyplin (tenisa ziemnego, piłki ręcznej, koszykówki czy siatkówki) linie. Części przeznaczone dla danej dyscypliny zostaną wyróżnione za pomocą odrębnej kolorystyki.

Chcesz zacząć swoją przygodę ze sportem? Zobacz jak zadbać o kondycję już teraz, żeby móc się cieszyć wolnym czasem na boisku.