Proces budowy ronda na skrzyżowaniu ulic ks. Jaworskiego, Grunwaldzkiej i Klonowej w Płońsku wchodzi w decydującą fazę. Jak informuje Barbara Rudzińska, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Płońsku, pozostały już tylko prace „wykończeniowe”. Obejmują one dokończenie nawierzchni oraz naniesienie oznaczeń poziomych – kluczowych elementów każdego projektu drogowego.

Zgodnie z umową zawartą przez Starostwo Powiatowe w Płońsku, wszystkie prace przy rondzie powinny zostać ukończone najpóźniej do 12 października. Barbara Rudzińska zapewnia jednak, że wszystko jest realizowane zgodnie z prawem i po ukończeniu prac, inwestycja będzie musiała zostać formalnie odebrana. Obecne prognozy sugerują, że nie ma ryzyka przekroczenia wyznaczonych terminów. Wręcz przeciwnie, istnieje możliwość ich przyspieszenia na korzyść mieszkańców.

Starostwo Powiatowe w Płońsku podaje również wiadomość o uzyskanym dofinansowaniu na realizację inwestycji ronda. Dzięki temu będzie możliwe pokrycie kosztów związanych z tym projektem.