Nowa atrakcja w Parku 600-lecia

Prawdopodobnie już późną jesienią bieżącego roku młodzi mieszkańcy Płońska będą mogli korzystać z nowej atrakcji w Parku 600-lecia.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – w Płońsku zostanie zbudowany skatepark. Wiele wskazuje na to, że można będzie z niego korzystać od listopada 2022 r.

Inwestycja nie należy do najtańszych – skatepark będzie kosztował kilkaset tysięcy złotych. Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach jednego z programów promujących sport, realizowanych przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Istniało pewne zagrożenie, że inwestycja może nie dojść do skutku albo jej realizacja odbędzie się w terminie późniejszym niż wcześniej zakładany – z powodu konieczności zapewnienia dodatkowych środków finansowych na ten cel.

W związku z coraz trudniejszą sytuacją gospodarczą i finansową – również tego rodzaju inwestycje samorządowe są zagrożone ze względu na to, że w ciągu ostatnich miesięcy okazały się one niedoszacowane.

Zarówno materiały budowlane, jak i usługi wykonawstwa kosztują obecnie coraz więcej.

Nowoczesny skatepark w Płońsku

Dzięki decyzji radnych, którzy zgodzili się na podwyższenie poziomu wydatków niezbędnych do tego, żeby oddać do użytku taki nowoczesny obiekt sportowy jak skatepark, powstanie on do końca listopada bieżącego roku.

Mimo znaczących podwyżek cen materiałów i robocizny – projekt ujrzy światło dzienne. To bardzo optymistyczna informacja, szczególnie dla młodych płońszczan, którzy potrzebują tego typu obiektów, żeby móc szlifować swoje umiejętności sportowe.

Jak będzie wyglądał płoński skatepark?

Jego baza, czyli płyta betonowa zajmie powierzchnię kilkuset kilometrów kwadratowych. Na tym fundamencie zostaną umieszczone moduły, będące najważniejszą częścią skateparku.

W strukturze obiektu znajdą się takie popularne elementy jak charakterystyczna piramida ze spadami, roll-in i bank ramp, funboxy, jumpbox i inne części typowego, nowoczesnego i wielofunkcyjnego skateparku.

Skateparki cieszą się coraz większą popularnością w całej Polsce. Taki nowoczesny obiekt sportowy powstanie niedługo m.in. w Jeleniej Górze.