Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza

Już po raz sześćdziesiąty piąty odbędzie się Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. W tym roku początek wyścigu wyznaczono na dzień 27 lipca. Impreza potrwa do 30 lipca. W tym czasie odbędą się cztery etapy, a przedostatni będzie przebiegał przez Płońsk.

Już dziś wielbiciele tego wyjątkowego sportu mogą sobie zarezerwować wolny czas na to, żeby móc uczestniczyć w tym kolarskim święcie.

Przebieg trasy i inne szczegółowe informacje na temat imprezy przedstawiono podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Grodzisku Mazowieckim. Wzięli w niej udział również przedstawiciele Płońska.

Wiemy już, że początek wydarzenia będzie miał miejsce w Teresinie, skąd kolarze 27 lipca br. ruszą na trasę wyścigu.

Etap drugi będzie przebiegał przez Grodzisk Mazowiecki. 29 lipca – trzeci etap – odbędzie się właśnie w Płońsku. Zakończenie 26. Edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza wyznaczono w Kozienicach, 30 lipca 2022 r.

Dwadzieścia pięć grup, stu kilkudziesięciu kolarzy

W zbliżającym się wyścigu weźmie udział aż dwadzieścia pięć ekip, w tym osiemnaście zagranicznych oraz siedem z Polski. Zgłoszono łącznie stu czterdziestu kolarzy.

Jak zawsze, będzie to zatem duża impreza, która cieszy się istotnym zainteresowaniem, zarówno samych sportowców, jak i kibiców.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, również dwudziestej szóstej towarzyszyć będą dodatkowe wydarzenia, adresowane do amatorów w różnym wieku.

Będzie to Mazovia Masters (wyścig amatorów) oraz Mini Mazovia Tour (dla młodych kolarzy, jeżdżących w różnych kategoriach, m.in.: młodzik i junior młodszy).

Trzecią zaplanowaną w tym roku imprezą towarzyszącą głównemu wyścigowi są Mistrzostwa Gminy Kozienice.

Więcej informacji o wyścigu można znaleźć m.in. na stronie Dookolamazowsza.pl.