Kampania wyborcza na rok 2024 została oficjalnie rozpoczęta, a kluczową stawką są pozycje w lokalnym samorządzie. W czwartkowe popołudnie, ”Razem dla Samorządu”, komitet wyborczy, przedstawił swojego reprezentanta w walce o stanowisko burmistrza Płońska. Spotkanie odbyło się w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej tegoż miasta. Grzegorz Czerniawski, kandydat na burmistrza, przekonywał zebranych o swojej determinacji i przedstawił kilka punktów programowych.

Jak tłumaczył Czerniawski, te punkty programowe staną się siłą napędową dla rozwoju miasta. Działania mają na celu przekształcić Płońsk w miejsce, gdzie mieszkańcy chętnie będą wybierać do życia, spędzania wolnego czasu i nie będą czuli potrzeby opuszczenia miasta.

Czerniawski podkreślał swoje związki z Płońskiem mówiąc: „Od lat mieszkam tutaj, a od ostatniego roku pracuję także na terenie Płońska. Wszystkie moje codzienne czynności, od spędzania wolnego czasu po zakupy, skupione są w tym mieście. Moje dzieci tu uczęszczają do szkół, a dorosłe już dzieci również pracują w Płońsku. Jako zwykły mieszkaniec, mogę dostrzec potrzeby miasta i jego niewykorzystany potencjał.”

Kandydat na burmistrza wyraził przekonanie, że nadszedł czas na wykorzystanie jego wiedzy i doświadczenia, ale również doświadczenia ludzi, którzy stoją u jego boku przygotowując się do wyborów. „Nie jesteśmy partią polityczną ani wodzowskim ugrupowaniem. Reprezentujemy różne środowiska i ugrupowania. Każdy z nas ma swoje unikalne doświadczenia i wiedzę. Nie obawiam się prosić o poradę” – podsumował Czerniawski.