Śledztwo prowadzone przez prokuraturę w Płońsku dotyczące zdarzenia, do którego doszło 3 czerwca 2022 roku, zostało oficjalnie zamknięte. Sprawa dotyczyła 29-letniego obywatela Ukrainy, który jest podejrzany o przeprowadzenie brutalnego ataku nożem na dwie kobiety w miejscowości Nacpolsk gminy Naruszewo. Tragiczne konsekwencje tego aktu przemocy były tak poważne, że jedna z ofiar nie przeżyła odniesionych urazów.

Ze zgromadzonych przez prokuraturę dowodów wynika, że mężczyzna ten oraz jego współpracownik mieli bezpośredni związek z wykonaniem tej brutalnej zbrodni. Wszystkie okoliczności zbrodni są porażające – sprawca był na tyle zdeterminowany, że próbował uzyskać informacje o lokalizacji swojej żony nie tylko od jednej z ofiar, ale także od drugiej kobiety, która nie przeżyła ataku.

Z relacji świadków wynika, że gdy mężczyzna wkroczył do domu, każdej kobiecie zadał kilkanaście ciosów nożem w różne części ciała, w tym brzuch, głowę i kończyny. Prawdopodobnie motywem przestępstwa była zemsta na żonie, która miała romantyczny związek z bratem zamordowanej kobiety.

Tragicznie skończyło się dla 29-letniej Ukrainki, która zginęła na miejscu zdarzenia. Po zebraniu wszystkich dowodów prokuratura w Płońsku przygotowała akt oskarżenia, który zostanie wkrótce skierowany do sądu. Podejrzany mężczyzna zostanie oskarżony o zabójstwo. Szczegóły sprawy przedstawiła Ewa Ambroziak, prokurator rejonowy w Płońsku.