Płońsk będzie bardziej zielony

Dobra informacja dla dzieci uczących się w Szkole Podstawowej numer 4 w Płońsku oraz mieszkańców pobliskiego osiedla. Niedługo już teren wokół szkoły zmieni się i to bardzo – będzie tu zdecydowanie bardziej zielono.

Miasto podpisało właśnie umowę na realizację usługi mającej na celu zrewitalizowanie terenów zielonych przy SP nr 4, a także przy ul. Pułtuskiej w Płońsku.

Tereny te nie tylko będą się prezentowały dużo lepiej, ale dadzą też szansę mieszkańcom na odpoczynek wśród zieleni miejskiej. Będzie to również kolejny krok w walce o czystsze powietrze w mieście. Im więcej terenów zielonych, o odpowiednim zróżnicowaniu biologicznym – tym czystsze powietrze.

Zieleń – w każdym wymiarze – działa dobrze na nasze zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne, dlatego inwestycje, które niedługo zostaną zrealizowane, na pewno ucieszą wszystkich mieszkańców okolic szkoły oraz bywalców ulicy Pułtuskiej.

Ładniejsze i zdrowsze miasto

„Zieloną” reorganizację na pewno zauważymy – będzie ona dotyczyła niemal 2300 kilometrów kwadratowych, na których planuje się zasadzenie ponad trzech tysięcy krzewów i innych roślin ozdobnych oraz kilkudziesięciu drzew, różnych gatunków. To nie wszystko – w mieście przybędzie także ponad dwa i pół tysiąca roślin typu okrywowego i różnych rodzajów bylin.

Efekt inwestycji będzie spektakularny. Zanim mieszkańcy Płońska będą się mogli cieszyć spodziewanymi efektami obu ekologicznych projektów – konieczne jest szczegółowe wykonanie projektu.

Prace rozpoczną się od profesjonalnego przygotowania terenu, na którym planuje się nasadzenia. Następnie powstaną trawniki, wymienione zostaną różne elementy małej architektury, wykonane zostanie sadzenie roślin i na końcu – zastosowana będzie kora, która idealnie „trzyma” wilgotność w miejscach nowych nasadzeń.

Rośliny zostaną odpowiednio opisane – dzięki czemu zielenic przy szkole spełni także swoją rolę edukacyjną.