MODR Poświętne zaprasza na jesienne świętowanie

To już piętnasta edycja święta mazowieckiej wsi, czyli kolejny Jesienny Jarmark „Od pola do stołu”, na który zaprasza Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Poświętne. Impreza odbędzie się 12 września 2021 r. Początek już o godzinie 10:00.

Wydarzenie ma na celu promocję zdrowej żywności, bogatego dziedzictwa kulturowego Mazowsza, regionalnej twórczości ludowej i przedsiębiorczości na wsi.

Formuła jarmarku cieszy się dużym zainteresowaniem odwiedzających, z roku na rok coraz większym – stąd już piętnasta, jubileuszowa edycja spotkania „Od pola do stołu”.  Czas późnego lata i wczesnej jesieni jest szczególny, również dla rolnictwa.

Większość plonów jest zebranych i choć dożynki zazwyczaj także wszędzie się już odbyły, nie oznacza to końca aktywnego życia w gospodarstwach, gdzie wciąż nie brakuje pełnych zdrowia i smaku darów jesieni – owoców: jabłek, śliwek, gruszek.

Te uprawiane w sposób ekologiczny, zgodny z naturą i bazujący na wielowiekowej tradycji, smakują szczególnie i znajdują coraz większą liczbę zaangażowanych pasjonatów.

Smaki jesieni na wyciągnięcie ręki

Jarmark „Od pola do stołu” to okazja do spotkania się w kręgu ludzi zainteresowanych dobrą żywnością i zdrowym stylem życia, ceniących sobie bogatą tradycję kultury rolnej regionu mazowieckiego.

Centralnym punktem jarmarku, jak zawsze, będzie kiermasz, na którym lokalni wytwórcy będą mogli zaprezentować swoje wyroby – oferowana będzie zarówno zdrowa, lokalna żywność, jak i inne produkty.

Ciekawą propozycją, szczególnie dla miłośników starych, dobrych smaków będzie oferta wystawców proponujących stare odmiany drzew owocowych oraz krzewów. Już dziś można powiedzieć, że na pewno swoich entuzjastów wśród odwiedzających jarmark znajdą także piękne, późnoletnie kwiaty, które kiedyś zdobiły niemal każdy mazowiecki ogród.

To, co jeszcze pozostało, nie tylko w pamięci, ale również materialnie – warto nadal kultywować. W ostatnich latach obserwuje się powrót do tradycyjnych smaków, które po latach zapomnienia, doceniamy – takie spotkania jak XV Jesienny Jarmark „Od pola do stołu” to najlepsza ku temu okazja.