Główny przedstawiciel Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Kowalski, podał do publicznej wiadomości, że doszło do zatrzymania mężczyzny prowadzącego pojazd marki BMW, który brał udział w śmiertelnym zdarzeniu drogowym na autostradzie A1.

Informacje na temat zatrzymania Sebastiana M. zostały przekazane za pośrednictwem popularnej platformy społecznościowej X, której dawną nazwą był Twitter. Lokalizacja, w której doszło do zatrzymania, to Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Mężczyzna ten jest podejrzany o spowodowanie tragicznego wypadku drogowego na autostradzie A1, w wyniku którego straciło życie trzy osoby z jednej rodziny.

W akcji poszukiwawczej Sebastiana M. angażowała się specjalna grupa poszukiwawcza. Jak informuje szef MSWiA, Mariusz Kamiński, grupa ta została powołana przez Komendanta Głównego Policji i działała na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Grupa ta współpracowała z lokalnymi siłami porządku publicznego, które ostatecznie zatrzymały Sebastiana Majtczaka. Wszystkie działania były realizowane we ścisłej współpracy z Prokuraturą Krajową – poinformował Mariusz Kamiński.